مقالات

کارایی تبلیغات در برند تجاری ثبتی

برند تجاری یا علامت تجاری

علامت تجاری نشانی میباشد که میتواند اغلام تولبد شده و خدمت هایی که بوسیله فرد و یا شرکت ارائه میشود از سایر افراد و شرکت ها متفاوت میکند بنا بر ماده ۳۰ قانون علامت یعنی هر نشان قابل رؤیتی که بتواند کالاها یا خدمات اشخاص حقیقی یا حقوقی را از هم متمایز سازد.
برند تجاری اخیرا بسیار مهم می باشد و به دلیل اهمیتی که تجار برای آن قائل هستند برای محافظت ، آن را ثبت می نمایند.

کاربردهای مختلفی برای برند تجاری وجود دارد که یکی از آنها تبلیغات می باشد. توضیحات بیشتر درباره این موضوع را در ادامه بخوانید.

  • کارایی تبلیغات در برند تجاری ثبتی

این کاربرد برند تجاری می تواند قوی یا ضعیف بودن یک شرکت یا تجارت را نمایش دهد. در واقع برند تجاری یک وسیله برای تبلیغات است که اگر از بعد روانشناسی و فضای جامعه طراحی شود باعث افزایش جذابیت عمومی در مورد آن کالا یا شرکت می شود. برند تجاری امروزه از مهم ترین دلایل سودآوری موسسات می باشد.

مشتریان برند تجاری را می شناسند و بازاریابی محصولات حول محور برند تجاری صورت می گیرد و شرکت ها سعی بر این دارند دارایی خود را از فیزیکی به معنوی ( برند تجاری) تغییر دهند و این امر با اعطای لیسانس به کشور های جهان سوم جهت تولید محصولات با برند مزبور انجام می گیرد و خود این شرکت ها به تبلیغات برند تجاری خود می پردازند. برند تجاری به شرکت ها را انگیزه می دهد که برای بهبود بخشیدن و حفظ کیفیت کالاهای خود تلاش و سرمایه گذاری کنند. گاهی اهمیت برند تجاری آنقدر افزایش می یابد که از خود محصول و کیفیت آن نیز برای مشتری مهم تر می شود. این امر در مورد برندهای مشهور و دارای بازاریابی گسترده که زندگی مشتریان را تحت تاثیر قرار می دهد، صادق است. رشد اهمیت برند تجاری هدف شرکتهای بزرگ را به گونه ای تغییر داده که بیشتر به طراحی برند وعلامت تجاری قوی تر می پردازند تا تولید کالای با کیفیت.

برای اطلاعات بیشتر وارد صفحه ثبت علامت و برند تجاری شوید

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *